Ubytování

Našim hostům nabízíme 

ubytování a dovolená

Hledáte klidné místo pro svou letní rodinou dovolenou? Nebo skvělé zázemí pro partu přátel při poznávání krás Beskyd? Přemýšlíte kam na romantický víkend ve dvou? Právě jste našli. Naše dobrá chajda čeká jen na Vás!

Chatička je zděný, samostatně stojící objekt, který si pronajímáte celý jen pro sebe.  Maximální kapacita je 5 osob. 

Popis a vybavení chatičky:

Přízemí chatičky tvoří sklepní prostory, které můžete využít pro uschování kol, kočárků, lyží nebo ustájit koně pokud na něm přijedete 🙂 Podél stěn tu vysychá nasekané dřevo z našeho lesa, které je Vám volně k dispozici. 

Ve zvýšeném přízemí je vstup do chatičky, kde se nachází předsíňka a koupelna se sprchovým koutem, WC a umyvadlem. Každý host má k dispozici hotelovou froté osušku a ručník. Z předsíně pak vcházíte do plně vybavené kuchyně. Najdete zde jídelní kout s kulatým stolem, židle a také dětský jídelní stoleček s dvěma židličkami. Pro pohodovou atmosféru si večer můžete zatopit dřevem v kachlových kamnech. V kuchyňském koutě je Vám k dispozici elektrická trouba s varnou sklokeramickou deskou, samostatná mikrovlnná trouba, lednice s mrazákem, toaster, sendvičovač, rychlovarná konvice, nádobí, příbory a běžné kuchyňské vybavení. Samozřejmostí je sada utěrek, papírových ubrousků a kuchyňské role. V kuchyni je mlýnek na kávu, french press a moka konvice pro výrobu té nejlepší ranní kávy nebo čaje. Na ochutnání Vám zdarma nabízíme vynikající praženou zrnkovou kávu z té nejlepší beskydské pražírny a skvělý čaj z blízkého bio obchůdku. 

V podkroví je jedna společná útulná ložnice pro maximálně 5 osob. Pod oknem najdete pohodlnou manželskou postel vyrobenou na míru z borovicového dřeva. Na kvalitním roštu jsou uloženy luxusní pružinové taštičkové matrace zn. Materasso s vrchní pěnou z aloe vera.  Druhé dostatečně veliké dvoulůžko vznikne jednoduše rozložením pohovky. I na pohovce najdete stejně kvalitní matrace. Manželskou postel i rozkládací pohovku pro Vás na míru vyrobil zručný stolař a náš kamarád Radek. Pátý host se vyspí na samostatné válendě. Na všech lůžkách jsou kvalitní hotelové polštáře, přikrývky a luxusní atlasové nebo bavlněné povlečení. U nás budete spát jako v pohádce!

Součástí vybavení ložnice je šatní skříň a další nábytek. K dispozici máte Smart TV, retro DVD se spoustou filmů, knihy, časopisy a společenské hry. 

V celé chatičce je kvalitní pokrytí internetem (wi-fi síť). 

Součástí chatičky je větší zastřešená terasa s pěkným venkovním posezením a grilem. Využít můžete naší společnou velkou zahradu, kde si užijete pohodu třeba při opékání špekáčků u ohně. Na zahradě si můžete hrát s dětmi nebo bez nich, chodit bosky, běhat, cvičit, meditovat, číst si japonskou haiku nebo jen spát. V klidu se natáhněte na deku do zelené trávy a poslouchejte šumění a zpěv ptáčků z lesa přímo u chatičky.

Pokud by Vám bylo večer chladněji – užijte si romantiku topení dřevem v kachlových kamnech. V přízemí i nahoře v patře v ložnici jsou navíc elektrické přímotopy.

Celou chatičku nabízíme už od 1.200 Kč / 1 noc. Detailní rozpis cen níže v nejčastějších otázkách. V ceně už je zahrnutý úklid a spotřeba vody a dřeva. Elektrická energie se platí zvlášť. Kontaktujte nás a domluvíme se!

Interiér chaty_1

dlouhodobý pronájem

Nabízíme Vám možnost pronájmu celé chatičky na delší dobu. 

Můžete využít naši chatičku pro delší pracovní pobyt / služební cestu v našem kraji.  Nabízíme Vám i „home office“ / práci z domova – můžete pracovat v pohodové atmosféře naší krásné zahrady. Chatička je ideální zázemí pro novodobé digitální nomády, umělce na volné noze nebo meditační a jogínské pobyty pro menší skupinu i jednotlivce.

Naši spokojení dlouhodobí hosté u nás tráví pracovní pobyty často i se svou rodinou. Pochvalují si, že žijí na venkově v lůně přírody a přitom dojedou do práce autem po kvalitní dálnici za pár minut do Frýdku – Místku, Ostravy, Třince, ap. 

Nabízíme Vám cenově výhodný dlouhodobý pronájem. Kontaktujte nás. 

snídaně v trávě

Jako doplňkovou službu Vám nabízíme výbornou a bohatou domácí snídani. Vše chystáme z regionálních surovin v bio kvalitě, abychom tak podpořili především místní výrobce potravin. Vajíčka máme od volně žijících slepiček naší sousedky paní Jany. Prvotřídní šunku, špek a masné výrobky odebíráme od skvělého řezníka pana Carbola z Dobré nebo z řeznictví od Bobra v Raškovicích. Poctivý domácí chleba bereme z radvanické pekárny, mléčné produkty z blízké farmy U Macurů v Kunčicích pod Ondřejníkem, ovoce a zeleninu od okolních pěstitelů a bylinky z vlastní zahrádky.

Za krásného počasí si snídani můžete vychutnat na terase naší zahrady, jinak v pohodlí naší domácí kuchyně.

Snídani podáváme formou bufetu, bohatého švédského stolu. Můžete si vybrat jak vegetariánské produkty nebo si nakombinovat podle vlastní chuti co máte nejraději. 

Snídani si můžete poskládat z teplého nápoje (káva, čaj) a studeného nápoje (výborná voda z nádrže Morávka, ovocné šťávy, které si sami vyrábíme). Na stůl Vám dále nachystáme naše domácí müsli / jogurt a mléko z farmy. Určitě musíte vyzkoušet naši vlastní jahodovou nebo višňovou marmeládu a výborný med od našeho taťky Jardy – valašského včelaře. Na stole nebude chybět radvanický chléb, pečivo, máslo a sýr z farmy, šunka nebo paštička od řezníka, domácí pomazánka. Na přání Vám rádi připravíme bio vajíčka vařené, míchané nebo jako volská oka či hemenex. Stůl doplníme ovocem a zeleninou. A třeba bude i dezert od Marušky 🙂  

Dobrá snídaně je skvělý start do nového dne. Dopřejte si. 

Snídani Vám nabízíme v ceně 190 Kč / osoba. Snídaně je na vyžádání.

kurzy ručních prací

Pokud máte rádi ruční práce a kreativní tvorbu, dopřejte si kurz ručního pletení nebo předení na kolovrátku s Marií. Za pěkného počasí budeme plést nebo příst venku na zahradě, za deště můžeme tvořit u nás doma nebo na chatičce, záleží na Vás. Uvedu Vás do tajů ručního pletení nebo ručního spřádání vlny nebo třeba i psí srsti – ano, čtete správně, i psí srst se dá spřádat na kolovrátku. Nemusíte mít žádné předchozí znalosti ani pomůcky s sebou – jehlice, kolovrátek, vlnu a další materiál mám pro Vás k dispozici. 

Pletení pro začátečníky: 2 hodiny; naučím Vás základy pletení jako je nahození příze na jehlici, upletení nahozených oček hladce, obrace, krajová oka a upletete si malý vzorníček. Doma pak můžete pokračovat a uplést si svou první šálu.

Pletení pro mírně pokročilé: 2 hodiny; naučím Vás plést na kruhových jehlicích, na 5 jehlicích a můžeme zkusit začít s pletením Vaší čepice na zimu. 

Pletení pro pokročilé: 2 hodiny; naučím Vás plést na 5 jehlicích ponožky – především jak uplést patu (tzv. bumerang-technika) a špičku ponožky.  

Předení na kolovrátku: 2 hodiny; úvod do techniky spřádání vlny/psí srsti, seznámení se s kolovrátkem, předením, materiálem + praktické vyzkoušení předení na kolovrátku.

Cena kurzu je 900 Kč / 2 hodiny včetně materiálu. 

Pokud Vás ruční práce nadchnou a budete chtít doma v pletení pokračovat, můžete si u mne prohlédnout, vybrat a koupit klubíčka vlny merino, alpaky, baby alpaky, střižní vlny ap. Výrobky a fotogalerii naleznete na ma-ya.cz

co najdete v okolí

V bezprostřední blízkosti chatičky najdete národní přírodní památku Skalická Morávka. Jedná se o poslední divočící řeku v Beskydech s nádhernými lužními lesy. Koryto řeky je místy zařezané v úchvatném skalním kaňonu. Podél řeky vedou krásné chodníčky.  A hlavně – v řece je průzračná a osvěžující voda. Prozradíme Vám ty nejlepší místa, kde se v Morávce vykoupat.   

Těsně za naší chatičkou vede také naučná stezka Okolí Morávky ve Skalici. Nenáročná trasa Vás zavede i na nejbližší kopce Vrchy a Skalická Strážnice, kde se Vám otevřou úžasné panoramatické výhledy na celé Beskydy. Naše okolí protínají další nádherné turistické stezky a cyklotrasy, rovinaté i šplhající až na vrcholky hor. Vyberte si podle svých sil. Za humny máme hluboké beskydské lesy plné borůvek a hub, krásné horské potoky s vodopády nebo podhorské řeky a vodní nádrže ke koupání. 

Beskydy milujeme. Dáme Vám tipy na ty nejkrásnější místa v našem okolí.

 

Nejčastější otázky

Zde najdete odpovědi na nejčastější otázky

Cena ubytování záleží na tom, kdy přijedete a kolik Vás bude.

LETNÍ SEZÓNA – CENY:
V době letních prázdnin upřednostňujeme týdenní pobyty (sobota – sobota) za zvýhodněnou cenu 15.000 Kč na týden za celou chatičku až pro 5 osob.

VEDLEJŠÍ SEZÓNA – CENY:
Mimo letní prázdniny nabízíme výhodné ubytování za 1.900 Kč / noc.  Víkend na chatičce až pro 5 osob Vás tak vyjde na 3.800 Kč.

Výraznou slevu dále nabízíme pro jednotlivce nebo páry, kdy Vás noc vyjde jen na 1.200 Kč za celou chatičku a víkend pak na 2.400 Kč.

Pokud máte jakékoliv speciální požadavky a přání kontaktujte nás – určitě se domluvíme!

Cena je konečná, v ceně je již zahrnutý úklid a veškerá spotřeba vody a dřeva na topení v kachlových kamnech. Elektrickou energii účtujeme zvlášť podle skutečné spotřeby (1 kWh / 10 Kč)

Nevyžadujeme žádnou vratnou kauci. Věříme, že vybavení chatičky zanecháte tak, jak jsme Vám jej předali.

Neváhejte nás kontaktovat!

Ano, v chatičce budete vždy sami. Naši chatičku si pronajímáte celou. Jedná se o samostatný objekt s vlastním vchodem. K dispozici máte celou naši společnou zahradu s grilem, venkovním ohništěm, houpačkou a posezením. Náš dům stojí poblíž chatičky. Nebojte se, rušit Vás nebudeme. Naopak, pokud jsme doma – využijte toho – rádi Vám dáme tipy na nejrůznější výlety a zajímavosti v našem okolí.

Rezervace je velmi jednoduchá. Vyberte si volný termín a kontaktujte nás telefonicky nebo emailem. Volné termíny vidíte v našem rezervačním kalendáři. Volné termíny vidíte také na portálu e-chalupy.cz.

Pobyt se hradí celý předem na náš účet číslo: 2801478257/2010 (Fio Banka a.s.). Ihned po připsání platby na náš účet, je pro Vás chatička závazně rezervována.

Další možností rezervace je využití portálů airbnb.cz a booking.com, které mají vlastní rezervační pravidla.

V případě, že byste ze skutečně závažných důvodů (vážné onemocnění apod.) nemohli na dovolenou přijet – ozvěte se nám prosím s předstihem a najdeme jiný vhodný termín pro Vaši dovolenou. V krajním případě posuneme Váš pobyt o rok. Vždy se domluvíme – jen nás včas kontaktujte.

U zaplacených pobytů platbu nevracíme. Když si pobyt zarezervujete, už jej nemůže mít jiný zájemce. Z tohoto důvodu nemůžeme platbu vracet. Najdeme ale jiný termín pro Vás. Děkujeme Vám za pochopení.

Naše chatička je pro Vás otevřena vždy od 1. dubna do 30. září. V zimě chatičku neprovozujeme, takže silvestrovské pobyty nebo pobyty během jarních prázdnin nejsou možné. V zimě chatičku vždy pečlivě upravujeme a vylepšujeme a chystáme ji pro Vás na další sezónu. Těšíme se na Vás od jara do podzimu!

Na naší společné zahradě se volně pohybují naše venkovní kočičky, a to by bohužel s Vašim pejskem nešlo dohromady. Vždy je to ale o domluvě, pokud by se jednalo o naprosto bezproblémového menšího domácího a vycvičeného pejska – domluvíme se. V takovém případě vyžadujeme platbu i za domácího mazlíka.

Nikdo Vás nechce během Vaší dovolené omezovat – ale jasně říkáme, že naši hosté k nám jezdí především za pohodou, klidem a užít si přírody. Pokud plánujete divokou party – raději zvolte jinou chatu . Nežijeme úplně na samotě, proto je nutné respektovat pravidla nočního klidu, která v naší vesničce platí. Veškerá pravidla máme sepsána zde,. Děkujeme Vám za jejich dodržování. Chceme, abyste se u nás cítili jako doma.

Příjezd k nám je zcela bezproblémový.

Pokud přijedete autem – najdete nás jen pár minut od dálnice D48 (Příbor – Frýdek Místek – Český Těšín) – sjezd Nošovice / Dobrá. Pokud budete potřebovat pomoc s navigací – kontaktujte nás prosím.

Parkování Vašeho vozu máte zajištěno přímo na našem pozemku.

Pokud přijedete vlakem – necelý kilometr od naší chatičky je vlakové nádraží Dobrá u Frýdku Místku s pravidelným vlakovým spojením. Pokud k nám chcete přijet autobusem, tak v blízkém okolí (v Dobré nebo ve Skalici) je více autobusových zastávek s pravidelnými linkami. Mezinárodní letiště Ostrava Mošnov je vzdáleno ca. 30 minut autem, další velká letiště Katowice a Krakov jsou ca. 1–2 hodiny autem. 

Pokud si budete přát – vyzvedneme Vás našim autem u zastávky veřejné dopravy.