Beskydy

tipy na výlety po okolí

Beskydy milujeme. Na kole a ještě raději pěšky je máme prochozené křížem krážem. A znovu a znovu jsme fascinováni jejich krásou. Zavedeme Vás na ta nejkrásnější místa v okolí.

Krásných a zajímavých míst až srdce zaplesá je v našem okolí tolik, takže jen heslovitě:  Královna Beskyd Lysá hora, vrchol Smrku, příroda v okolí Starých Hamer a Bílé, horské hřebenové túry tzv. zadních hor na československém pomezí, prales Mionší, turistické trasy regionu Českotěšínsko a Jablůnkovsko, Památná hora Radhošť a přilehlé Pustevny, Soláň a sousední Velké Karlovice, krásné okolí vodních nádrží Šance a Morávka.

Kdo má rád památky, může v našem okolí navštívit hrad Hukvaldy, historické centrum města Štramberk s hradem a věží Trúba, zámky ve Frýdku, Novém Jičíně, Příboře, staré dřevěné kostelíky na Prašivé, v Gutech a v Kunčicích pod Ondřejníkem, valašský Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm, jedinou funkční gobelínku ve Valašském Meziříčí s unikátní kavárnou nebo industriální Dolní oblast Vítkovice v Ostravě. Neměli byste vynechat ani umělecké galerie v Ostravě, automobilové muzeum Tatra v Kopřivnici a další muzea ve Frýdku Místku, Příboře, Ostravě nebo Opavě. Vyhlášené jsou i divadelní a klubové scény v Ostravě. 

Vyhlášená je beskydská a valašská gastronomie. Výlet za hranice všedních dnů nabízí sousední Polsko a Slovensko.

Neváhejte a přijeďte poznat náš kraj! Těšíme se na Vás Marie a Ondřej!

Viděli jste už dechberoucí panorama Malé Fatry z beskydského vrcholu Čuboňov? Prosluněné horské louky na hřebenu zadních hor? Tajuplné vodopády pod Lysou horou nebo Smrkem? Víte, na které horské chatě vaří nejlepší bigos nebo kde ochutnáte skvělé domácí koláčky a borůvkové knedlíky? Pomůžeme Vám naplánovat výlety po těch nejkrásnějších beskydských místech.

Stačí si nazout žabky nebo kroksy a pojďte s námi proti proudu řeky Morávky. Ukážeme Vám ty nejhezčí tůňky na koupání. Krásné koupání nabízí také peřeje na Ostravici, vodní nádrž Žermanice, Těrlicko, Baška nebo Olešná. V okolí jsou desítky pěkných koupališť nebo aqua parků.

Sportovat můžete na písčitých a antukových kurtech letní zahrádky Zanzibar jen pár minut chůze od nás nebo v perfektně vybaveném sportovním areálu U Medvěda v sousední Dobré.  Skvělé golfové areály nabízí blízká Čeladná a Ostravice.

Máte rádi smaženici z čerstvých hříbků? Prozradíme Vám, kde najdete koš plný praváků nebo kam si zajít natrhat čerstvé borůvky.

Na Pustevnách nebo ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm jsme už asi všichni byli. Víte ale, kde se narodil Sigmund Freud? Která památka kousek od nás je hned po pražském hradu nejnavštěvovanější? Který kopec na Valašsku je nazýván vrchem umělců nebo valašským Olympem? Že jsou Beskydy plné unikátních dřevěných kostelů a jeden z nejhezčích a nejstarších – kostelík svatého Antonína Paduánského – najdete hned za humny na vrcholu Prašivé? Rádi Vám poradíme, kam vyrazit na ty nejzajímavější výlety.

Letní hudební festivaly Colours of Ostrava a Beats for Love není třeba představovat. Můžete dát ale přednost menším komornějším festivalům jako je např. Jazz ve městě ve Frýdku Místku nebo filmový festival Kino na hranici/Kino na granicy v Českém Těšíně/Cieszyne – oba jen pár minut autem od nás. Vřele doporučujeme navštívit galerii výtvarného umění GVUO v centru Ostravy v krásné funkcionalistické budově. Vyhlášená je divadelní scéna v Ostravě. Kulturních akcí je v našem regionu tolik. Neváhejte přijet.

Vaše děti si pohrají a poběhají u nás na zahradě, můžou sbírat dřevo v lese na večerní táborák, vyrazit na houby nebo se jít vykoupat do řeky. Pěkně po staru, jako léto u babičky a dědy na venkově 🙂 

Kdyby se Vám zdálo, že je to málo akční, v blízké Ostravě je krásná a vyhlášená ZOO, pravěký Dino Park, Malý a Velký svět techniky v Dolní oblasti Vítkovice. V našem okolí dále najdete horská lanová centra Tarzánie a Opičárna, bobovou dráhu na Čeladné nebo v Jablunkově, sjezd na koloběžkách z Pusteven a desítky dalších dětských radovánek.  

Nejbližší restaurace najdete jen pár minut od nás: letní zahrádky Kačabar a Zanzibar a také hospůdka U Bučka. Nabízí exkluzivně ošetřené pivko Radegast, pizzu a grilované pochoutky. V blízkém okolí na Vás čeká spousta dalších gastronomických zážitků. Máme pro Vás tipy na ty nejlepší místní hospůdky, restaurace, kavárny, cukrárny, regionální pivovary, rybárny, bio farmy, domácí řeznictví, pekařství a spoustu dalších lákavých míst.